Cukiernia Cafe Astoria
fotografie: 1 Inna nazwa: Cafe Corso Tradycja Cukierni przy ul. Morskiej 64 sięga 1911 r. kiedy to Hugo Werminghoff sprzedał cały zespół hotelowy Brunonowi Heese. W tym czasie budynek podzielono według dwóch numeracji 64/66 od strony dawnej ul. Morskiej i 2 od strony ul. Południowej. Wówczas od strony ul. Morskiej 64 otwarto cukiernię. Aż do końca lat dwudziestych XX w. (1927) właścicielem budynku pozostawał Brunon Hesse. W 1929 r. właścicielem całej kamienicy, włączając cukiernię stał się Żyro-Bank, a samym hotelem zarządzała spółka Kaiserhof. W tym czasie hotel wraz z cukiernią reklamował się jako najbardziej wyrafinowana winiarnia, elegancki bar w stylu amerykańskim, lokal taneczny Mazurka (koncerty oraz tańce), oraz Cukiernię Palast. W 1931 r. pod numerem 66 na parterze Hotelu Werminghoff mieściła się kawiarnia Corso. W kawiarni można było napić się np. czystej lub kawy w tej samej cenie 40 guldenów. Właścicielem lokalu był Georg Lohrenz. W 1935 r. Otto Eichelmann założył tu kawiarnię oraz cukiernię Astoria. Otto nie tylko był jej właścicielem ale także głównym cukiernikiem. W latach czterdziestych XX w. Otto stał się właścicielem kamienicy przy ul. Morskiej 47., w której mieściła się cukiernia Taudiena. Eichelmann zlikwidował wtedy cukiernię Taudiena i przekształcił kamienicę na cele mieszkalne.
Astoria cieszyła się dużą popularnością wśród letników i mieszkańców Sopotu. Działała pod nie zmienionym szyldem do 1945 r. ,do czasu gdy budynek Hotelu Werminghoff uległ zniszczeniu.
Pokaż lokalizację obiektu na mapie Dawnego Sopotu: Cukiernia Cafe Astoria Hotel Werminghofful. Bohaterów Monte Cassino pokaż wszystkie fotografie... Inne zasoby Dawnego Sopotu związane z lokalizacją Cukiernia Cafe Astoria: Eksponaty znajdujące się w muzeum Dawnego Sopotu (1) |