Strona gwna Muzeum Mapa Sopotu Galeria Galeria

Zakręt śmierci pod Sopotem

Na początku Sopotu od Strony Orłowa znajduje się znany wszystkim wiadukt przez tor kolejowy. Z powodu ostrego zakrętu z obu stron przejazd przezeń jest bardzo niebezpieczny dla samochodów. Skręt dochodzi do 90 stopni i kierowca samochodu, nawet jadąc z małą szybkością musi czynić ogromne wysiłki, aby na czas opanować ster samochodu i nie spowodować katastrofy.

Głośny wypadek z ciężarówką, jaki miał miejsce na początku lata, kiedy to załadowany paczkami amerykańskimi i ludźmi 3 tonowy samochód, runął z wiaduktu na głęboki wykop toru kolejowego oraz inne mniej groźne wypadki skłoniły władze drogowe do zabezpieczenia tego zakrętu, który w kołach automobilistów otrzymał nazwę „Zakrętu śmierci”.

Obecnie rozpoczęto ustawiać tam żelazne wieżyczki ostrzegawcze gdzie w nocy palić się będą światła ostrzegawcze, a w dzień inne znaki. Jedna wieżyczka będzie wznosić się od strony Orłowa już na samym zakręcie po prawej stronie, druga od strony Sopotu, na skwerku znajdującym się przy moście.

Wieżyczki ostrzegawcze stanowić będą dużą dogodność dla kierowców samochodowych, szczególnie tych , którzy nie znają jeszcze tego zakrętu i nie zdają sobie sprawy, jak łatwo spowodować tu wypadek.

źródło: Dziennik Bałtycki nr 1991946 (22 lipca 1946) 
Dawny Sopot 2006 - 2023, Informacje na temat projektu, polityka prywatności